2015 WINNERS

Click on any picture to expand.

Todd Buchanan

Todd Buchanan

*Polytranspar Award *Vandyke's Most Original & Creative Presentation *McKenzie/Taxidermist's Choice- Best Fish *Best of Category Warm Water Fish- Masters *Public's Choice- Fish

Steven Lucarelli

Steven Lucarelli

*Best of Category Professionals- Closed Mouth Whitetail *Best of Show- Professional

Josh Meadows

Josh Meadows

Distinguished Service-Bob Frohbieter Award

Janet Bechtel

Janet Bechtel

*McKenzie Distinguished Service Award

Gary Frehse

Gary Frehse

*Star Fish- Best Replica Fish *Best of Category Reproduction (Professional)

Monty Artrip

Monty Artrip

*WASCO Most Artistic Award

Chris Springstun

Chris Springstun

*Best Amateur Bird

Abby Green

Abby Green

*Best Youth *Horizon Award

Brian Cassidy

Brian Cassidy

*McKenzie/Taxidermist's Choice- Bird *Best of Category Masters- Bird *Artisan Award *Public's Choice Award- Bird

Marty Davidson

Marty Davidson

* Best of Category Professional- Bird (Crow) *Best All Around Taxidermist -Professional

Steve Shelton

Steve Shelton

*Best of Category Professional- Gamehead

Aaron Knight

Aaron Knight

*Public's Choice Taxidermist -Bird

Eric Trukovich

Eric Trukovich

*PRO-1 Award *Best of Category- Closed Mouth Whitetail (Masters)

Amanda Weathers

Amanda Weathers

*Best of Category Small Mammal (Professional)

Josh Stephenson

Josh Stephenson

*Public's Choice Gamehead

Jeremy Priest

Jeremy Priest

*Best of Category Masters- Turkey

Mike Giger

Mike Giger

*Best of Category Large Mammal (Professional)

Amy Davidson

Amy Davidson

*Best Amateur- Mammal

Chris Springstun

Chris Springstun

*DNR Award *Public's Choice Mammal

Steve Mellor

Steve Mellor

*Best of Category Masters- Small Mammal

Jack Emery

Jack Emery

*McKenzie Taxidermist's Choice- Best Gamehead *Best of Category Closed Mouth Whitetail- Masters

Cheyenne Williams

Cheyenne Williams

*Habitat Design and Composition Award *McKenzie/Taxidermist's Choice- Best Mammal *Brian Harness Award

Taylor Stephenson

Taylor Stephenson

*Best Amateur- Fish

Steve Mellor

Steve Mellor

*Best of Category Large Gamehead- Masters *Breakthrough Judge's Choice- Best of Show *Best of Show- Masters *Indiana Masters Hall of Fame

Braxton McCory

Braxton McCory

*Research Mannikens Youth Award

Timothy Haut

Timothy Haut

Best of Category Professional- Turkey

Austin Gross

Austin Gross

*Best Amateur Gamehead

       NEWSLETTER

 

Our newsletter will keep you updated on what's going on with the Association of Indiana Taxidermists.

CONVENTION INFORMATION
 
 

Date: May 28- May 31, 2020

Pre-Registration Deadline: May 16, 2020




Convention Center Address:

La Quinta Inn & Suites

 5120 Victory Dr.,

Indianapolis, IN, 46203

317-783-7751

FIND OUT MORE

FOLLOW US

© 2014 -2020 ThinkAceDesigns